Статистика

Форма входа

Главная » Статьи » Мои статьи

БИТВИ ШАХОВИХ ВЕТЕРАНІВ

Спортивний шлях шахістів не може тривати вічно.  В певний, не найприємніший період,  помічаєш, що суперників старших за тебе стає все менше, а амбітної і непоступливої молоді – все більше. Та й результати поступово набувають тенденції зниження. Сумно, але доводиться констатувати, що кращі  роки  спортивної карєри залишилися позаду, і бал починає правити нова генерація. Через це проходять усі шахові гравці.

Втім, на щастя, шахове життя для представників старшого покоління на тому не закінчується. Кілька років тому Конгрес ФІДЕ запровадив цікавий і корисний захід – чемпіонат світу серед шахових ветеранів. До новацій долучилася шахова федерація України, а відтак – і федерація Закарпаття, яка провела вже три чемпіонати шахових аксакалів.

Черговий, четвертий за відліком ветеранський турнір відбувся 30 березня в Мукачеві напередодні президентських виборів.  У змаганні взяли участь 23 спортсмени, в тому числі майстер ФІДЕ та10 кандидатів в майстри. Були представлені Ужгород, Мукачево, Берегово, Виноградів та Воловець.

Перед початком змагання шахові ветерани вшанували хвилиною мовчання память нещодавно померлого колеги, відомого мукачівського шахового активіста і тренера Володимира Коворданія. Згодом розпочалися шахові баталії.

Учасники змагалися у 7 турів швидких шахів в одному турнірі, але за  двома паралельними заліками: серед гравців від 50 до 65 років, а також старших за 65 років. Було зіграно багато цікавих, насичених боротьбою поєдинків. Грали ледь не до голих королів, не було зафіксовано жодної так званої «гросмейстерської» нічиї.

Серед «молодих» ветеранів перемогу святкував один з фаворитів мукачівець Василь Гуйван —5 очок з 7 можливих.  Половиною очка поступився переможцю Аркадій Ворович з обласного центру. Приємно здивувала успішна гра мукачівського першорозрядника Юлія Шелепи, який перебував у групі лідерів до останнього туру, і лише фінальна поразка залишила його на третьому місці.

У старших ветеранів (<65), або так званих «сеньйорів», теж не обійшлося без несподіванок.  Перше загальне місце і чемпіоном серед сеньйорів з 5,5 очка трохи             неочікувано, але цілком заслужено посів один з найтитулованіших шахістів області, шестиразовий чемпіон Закарпаття  Степан Стерчо. Степан потужно пройшов складну турнірну дистанцію, здобувши чотири перемоги при трьох нічиїх. Друге місце з такою ж кількістю очок посів ужгородець Володимир Рижонков, який поступився переможцю за нижчим коефіцієнтом.

А ось доля третього місця вирішувалася у поєдинку двох Олександрів: майстра ФІДЕ  Федіва  та кмс Бабенка. Партія завершилася несподіваною поразкою фаворита, тож «бронза» дісталася 71-річному «сеньйору» Олександру Бабенку – 4,5 очка.

Чемпіонат пройшов за чудової дружньої атмосфери, а його переможці та призери були нагороджені кубками, дипломами та медалями від організатора змагання – обласного управління молоді та спорту Закарпатської облдержадміністрації.