Главная » Статьи » Мои статьи

Шахові новини за вихідні 22-23.09.2012
                  ПРО СПОРТИВНЕ ЗАВТРА ДБАЙМЕ СЬОГОДНІ

Виявлення і виховання молодих шахових талантів -- приоритетний напрямок в роботі обласної шахової федерації. Між спортивними генераціями не повинно бути розриву. Рано чи пізно шахісти старшого покоління втрачають провідні позиції, і тоді естафету мають чим скоріш перейняти від них молоді колеги.
  Саме тому у спортивному календарі нашого краю є багато дитячих змагань. Черговий такий спортивний захід – чемпіонат області серед дітей до 14 років – відбувся минулої суботи в шаховому клубі "Ужгородський”. У турнірі змагалися 42 юних каспарова з Ужгорода, Мукачева, Свалявського та Рахівського районів. Серед хлопців до трійки призерів увійшли Олександр Решетар (Мукачево), Денис Савчук (В.Бичків) та Юрій Шимон (Ужгород). Реноме фаворитки серед дівчат підтвердила здібна мукачівка Дана Гершкович. "Срібло” і "бронзу” відповідно здобули Євгенія Тимошенко з Ужгорода та Карина Лакатош з Мукачева.
  Призери змагання отримали грамоти і медалі обласного управління у справах молоді та спорту, а чемпіони також нагороджені шаховими книжками від шахової федерації м.Ужгорода.

У

ЧОМУ СИЛА, БРАТЕ? У ШВИДКОСТІ...

Друга шахова подія відбулася наступного дня, в неділю. В Мукачівському шаховому клубі проведено чемпіонат Закарпаття з блискавичних шахів. Звання "короля бліцу” виборювали 39 учасників, з них 19 кмс, які змагалися у 11 турів "швейцарки”.
 Бліц-турніри завжди приваблювали глядачів, адже кожному з партнерів на партію надається лише по 5 хвилин, і за цей мізерний час необхідно не тільки здобути перевагу, а ще й встигнути поставити супернику мат.
  Одноосібним переможцем чемпіонату, набравши 9,5 очка з 11 можливих, став Владислав Тіба. Молодий мукачівець вже у середині змагання захопив лідерство і вже не випускав його до кінця турніру. Срібна медаль з 9 очками у ужгородця Олександра Подгорнова. Головною несподіванкою чемпіонату стало третє місце Павла Скуби, який аж ніяк не розглядався як фаворит. І тим не менше, мукачівському ветерану вдалося обійти кількох потужних конкурентів і з 8 очками вибороти "бронзу” чемпіонату.

* * *
Днями відсвяткували ювілейні дати дві відомі кандидати в майстри спорту з Мукачева. Шахісти області щиро вітають своїх колег: Олександра Бабенка – із 75-річчям та Михайла Бедя – із 60-річчям, і бажають їм міцного здоров’я, добробуту, життєвого і спортивного довголіття, творчих здобутків і красивих перемог за шахівницею.