Статистика

Форма входа

Главная » Статьи » Мои статьи

Мукачівець Георгій Чермянін здобув "золото" чемпіонату Закарпаття з шахів

Чемпіонат Закарпаття з шахів серед чоловіків відбувся цими днями в мукачівському шашковому клубі.

50 провідних шахістів Закарпатської області за регламентом класичних шахів у 9 турів за швейцарською системою виборювали почесний титул чемпіона нашого краю.
Рівний за майстерністю склад учасників – 26 кандидатів у майстри та майже стільки першорозрядників, обіцяв безкомпромісну цікаву боротьбу, а участь у змаганнях 8-и чемпіонів Закарпаття різних років на чолі з діючим Семеном Найгебавером не залишив без уваги багатьох прихильників шахів, які з задоволенням спостерігали за перебігом подій на шахових дошках.
Успішно стартував дворазовий чемпіон Закарпаття Олександр Федів (м.Мукачево). 4,5 очок у перших 5 турах вивели його в особисті лідери. На півочка позаду були інші переслідувачі. Було цілком зрозуміло, що переваги в півочка на першій половині дистанції не гарантує загальну перемогу.
Шостий тур засмутив лідера – поразка від ужгородського шахіста Юрія Ісака – і турнірну гонку очолив уже Юрій, але "шапка Мономаха" виявилася важкою ношею, яку з 6 очками вдалося зберегти лише до 8 туру. У восьмому турі лідеру змагань завдав поразки Георгій Чермянін (м.Мукачево). За тур до завершення з 6,5 очками вже два спортсмени очолювали таблицю. До Чермяніна приєднався чинний чемпіон Мукачева Владислав Тиба, який, до речі, на цих змаганнях, незважаючи на свій юний вік (15 років), був рейтинг-фаворитом. На півкроку позаду перебували ужгородці Василь Грабар, Юрій Ісак та Семен Найгебавер.
Доля першого місця вирішувалася в 9 турі в двобої лідерів та їх переслідувачів. У разі нічийної лідерів, чемпіонський титул зберігав за собою чинний чемпіон Семен Найгебавер, який в останньому турі здобув сьоме очко, тому перемога в зустрічі Чермянін – Тиба була вкрай необхідна кожному зі спортсменів. Боротьба в партії точилася майже до останнього пішака. Спочатку Владиславу Тибі вдалося чорними перехопити ініціативу й, здавалося, що його перемога – справа часу. Але поступово чаша терезів схилилася на користь більш досвідченого Георгія Чермяніна, який сповна скористався можливістю й, перемігши вдруге, став чемпіоном Закарпаття. 7,5 очок – здобуток переможця. 7 очок у Семена Найгебавера – 2 місце, третій призер, Василь Грабар, здобув також 7 очок.
Лише півочка відділили від трійки призерів дворазового чемпіона Закарпаття Аркадія Воровича. Владислав Тиба з 6,5 очками посів 5 місце. Це свідчення стабільності того, що в краї формується сильний шахіст, в якого значні перемоги ще попереду. У десятку найкращих шахістів краю з 6 очками потрапили екс-чемпіон Закарпаття Олександр Федів, Юрій Ісак, ужгородські ветерани Анатолій Прокопчук та Володимир Артамонов, відомий шахіст із Дубового (Тячівський район), кандидат у майстри Степан Ковач.
Аналізуючи здобутки спортсменів, треба відзначити, що значно зросла майстерність рахівських шахістів Ігоря Савчука, Федора Пліски, Василя Вайнагія, Миколи Романюка. Це, без сумніву, результат активізації роботи з розвитку шахів у районі.
Добротну гру демонстрували представники Виноградівщини Сергій Русанов, Василь Біров, а також шахіст Із міста Берегово Степан Буній.
Щодо нового чемпіона, то гра Георгія Чермяніна відзначається цікавими задумками, впевненістю в собі, вмінням глибоко вникнути в таємні нюанси шахової позиції. Саме це йому вдалося продемонструвати на даних змаганнях. Цікаво, що багато років Георгій, будучи екс-чемпіоном Закарпаття, не брав участі в чемпіонатах і лише в цьому році вирішив позмагатися, і, як бачимо, вдало.