Статистика

Форма входа

Главная » Статьи » Мои статьи

В Ужгороді на чемпіонаті з класичних шахів судді зафіксували падіння прапорця.

У минулі вихідні в ужгородському шаховому клубі відбулися найголовніші шахові баталії року серед жінок – це чемпіонат Закарпаття з класичних шахів, в якому взяли участь 18 провідних шахісток краю: представники міст Мукачева, Ужгорода, Берегівського та Воловецького районів.

Перед початком змагань пальму першості фахівці віддавали чинній чемпіонці області, майстру ФІДЕ Ользі Юшко. На це були всі підстави. Ольга стартувала, як і належить фавориту, – три перемоги поспіль. Стільки ж перемог у перших трьох турах здобули ще три шахістки – це Дарієла Ростовська, вихованка відділення шахів ОДЮСШ, Ірина Шуста з Волівця та Іветта Доля з Ужгорода, які з перших турів зробили вагому заявку на найвищі сходинки п'єдесталу пошани, враховуючи те, що чемпіонат відбувається в 6 турів за швейцарською системою. У четвертому турі жереб звів основних претенденток на завоювання чемпіонського титулу 2011 року – Ольгу Юшко та Дарієлу Ростовську.
Протягом усієї партії точилася рівна безкомпромісна боротьба, і спортсменки перейшли в небезпечний ендшпіль, де значна перевага була на боці чинної чемпіонки, але долю партії вирішив цейтнот. Судді зафіксували падіння прапорця. Ольга Юшко поздоровила свою суперницю з перемогою, яку святкувала Дарієла Ростовська. У свою чергу Ірина Шуста здобула чергову перемогу і разом із Дарієлою очолила турнірну таблицю. Зустріч лідерів у п'ятому турі завершилася бойовою нічиєю. Усе мав вирішити останній тур, в якому зустрічалися Юшко – Шуста, Ростовська – Доля. У першій зустрічі перемогу святкувала Юшко. Іветта Доля була не в змозі витримати переможний поступ своєї суперниці і мусила капітулювати. Таким чином, здобувши 5,5 очок із 6 можливих, чемпіонкою Закарпаття 2011 року стала Дарієла Ростовська, яку присутні привітали з почесним титулом.
Дарієла в шаховому колі жіночих шахів області "засвітилася" як переможниця обласних змагань "Біла тура", неодноразовий призер чемпіонатів області серед жінок. Спортсменка першого розряду давно звернула на себе увагу серйозним відношенням до шахів, практично завжди успішно виступає в змаганнях різного рівня, тож перемога в обласному чемпіонаті – достойна нагорода їй за вірність древній грі. Друге місце посіла Ольга Юшко – 5 очок, на третьому місці і це, безумовно, значний успіх молодої спортсменки з Во-лівця, Ірина Шуста – 4,5 очок. По 4 очки здобули Іветта Доля, Наталія Федака і особливо треба відмітити 8-річну Дану Гершкович, яка в такій сильній жіночій компанії здобула також 4 очки.
Переможці та призери нагороджені грамотами та медалями управління у справах молоді та спорту ОДА.